Nabídka titanzinkových plechů VMZINC

VMZINC® je součástí portfolia značek VM Building Solutions. Tato společnost poskytuje stavební řešení pro profesionály v oblasti opláštění střech a fasád a specializuje se na vysoce kvalitní materiály. Díky technické odbornosti a praktickým zkušenostem je architektům a řemeslníkům nabízena nepřetržitá podpora od návrhu až po instalaci na místě.

VMZINC® je značka pro výrobky z přírodního válcovaného i předzvětralého a rytého titanzinku pro střešní krytiny, obklady a systémy odvodu dešťové vody. Ve více než 200leté historii společnosti bylo mnoho milníků. Základ značky byl položen již v roce 1805 poblíž belgického Lutychu s dolem Vieille Montagne. Písmena „V“ a „M“ jsou od té doby součástí názvu značky.

Následovaly četné inovace v oblasti výroby zinku. Dnes jsou produkty VMZINC® vyráběny v moderních výrobních závodech v Německu, Francii, Švýcarsku a na Slovensku a následně distribuovány do celého světa.

Vzorníky

VMZINC natural – lesklý

Při výstupu z válcovny je povrch titanzinku kovově lesklý. Tento povrch po čase vystřídá přirozená patina světle šedavého, polomatného odstínu. Zinek je coby ušlechtilý materiál využíván pro realizace nejrůznějších typů. Použití tohoto materiálu klasického vzezření ovšem dalo vzniknout mnoha objektům s velice soudobým výrazem.

VMZINC QUARTZ-ZINC – světle šedá patina

Patinovaný titanzinek ve světle šedém provedení umožňuje získat už od začátku povrch velmi podobný přirozeně vznikající patině, která se vytvoří po několika letech působení klimatických vlivů. Světlý odstín evokující svět nerostů se hodí především pro renovace, ale i na nejmodernější projekty. Zvláště vhodný je pro opláštění fasád.

VMZINC ANTHRA-ZINC – tmavě šedá patina

Název vychází z antracitově šedého odstínu blížícího se barvě břidlice, s níž je materiál často kombinován. Toto povrchové provedení je doporučováno mimo jiné pro výrobu klempířských prvků na střechách historických budov.

Plechy v tabulích

 • 0,6x1000x2000 mm – natural lesklý
 • 0,7x1000x2000 mm – natural lesklý, QUARTZ-ZINC (světle šedá patina), ANTHRA-ZINC (tmavě šedá patina)
 • 0,8x1000x2000 mm – natural lesklý, QUARTZ-ZINC (světle šedá patina), ANTHRA-ZINC (tmavě šedá patina)

Plechy ve svitku

 • 0,6×670 mm – natural lesklý
 • 0,6×1000 mm – natural lesklý
 • 0,7×670 mm – natural lesklý, QUARTZ-ZINC (světle šedá patina), ANTHRA-ZINC (tmavě šedá patina)
 • 0,7×1000 mm – natural lesklý, QUARTZ-ZINC (světle šedá patina), ANTHRA-ZINC (tmavě šedá patina)
 • 0,8×670 mm – natural lesklý, QUARTZ-ZINC (světle šedá patina), ANTHRA-ZINC (tmavě šedá patina)
 • 0,8×1000 mm – natural lesklý, QUARTZ-ZINC (světle šedá patina), ANTHRA-ZINC (tmavě šedá patina)

RHEINZINK Jednička v titanzinku na celém světě

Titanzinek RHEINZINK- CLASSIC a RHEINZINK- PATINA LINE je přírodní materiál bez dodatečných vrstev nebo fosfátování. Působením klimatických vlivů se na jeho povrchu postupně vytváří patina, modrošedá nebo břidlicově šedá ochranná vrstva. Patina se neustále obnovuje, tím chrání titanzinek proti korozi a prodlužuje jeho trvanlivost a životnost. Přírodní titanzinek je ekologický a udržitelný materiál ohleduplný k přírodě. Je 100 % recyklovatelný, vyznačuje se velmi nízkou úrovní znečištění CO2 při výrobě i recyklaci.

Vlastnosti přírodního titanzinku RHEINZINK:

Přirozená patina chrání povrch a zajišťuje dlouhou životnost pro více generací.

Bezúdržbovost – masivní materiál bez nátěrů a bez údržby.

Díky samoléčivým vlastnostem patiny se postupně zacelí případné poškrábání.

Pájitelnost a tvárnost zajišťuje dlouhou životnost i v detailech, pájený spoj má životnost shodnou s materiálem.

Vysoká odolnost vůči krupobití.

Po vytvoření patiny je zajištěna barevná stálost, na kterou nemá vliv ani UV záření.

Neporůstá organickými materiály (mech, lišejníky) ani na severních stranách střech.

Díky vysoké měrné hmotnosti zinku je ve srovnání s lehčími materiály méně náchylný na působení větru, má vyšší odolnost a zároveň nižší hlučnost při větrných poryvech.

Vzorníky

CLASSIC walzblank

Přírodní leskle válcovaný titanzinek je z výroby lesklý, působením přírodních podmínek postupně patinuje do matného modrošedého odstínu. Přírodní titanzinek harmonicky ladí s dalšími přírodními materiály, jako je dřevo a kámen. S ostatními materiály (sklo, beton, cihla i další materiály s barevným povrchem) nabízí estetické vizuální kombinace.

prePATINA blaugrau

Inovativní patentovaný proces předzvětrávání využívá již ve výrobě přírodní změnu barvy povrchu. Všechny pozitivní vlastnosti přírodního povrchu přitom zůstávají zachovány.

Modrošedý (blaugrau) odstín titanzinku je barvou vlastního masivního materiálu bez pigmentů či barevných vrstev. Modrošedý vzhled je elegantní na střeše, fasádě a všech pohledových klempířských konstrukcích.

prePATINA schiefergrau

Inovativní patentovaný proces předzvětrávání využívá již ve výrobě přírodní změnu barvy povrchu. Všechny pozitivní vlastnosti přírodního povrchu přitom zůstávají zachovány. Břidlicově šedý (schiefergrau) odstín titanzinku je barvou vlastního masivního materiálu bez pigmentů či barevných vrstev. Tmavý přírodní odstín je vhodný pro moderní architekturu i obnovu památkových objektů.

Plechy v tabulích

 • 0,80 x 1000 x 2000 mm Rheiniznk PP blaugrau (břidlice)

Plechy ve svitku

 • 0,70 x 670 mm, Rheinzink CLASSIC walzblank (lesklý)
 • 0,70 x 1000 mm, Rheinzink CLASSIC walzblank (lesklý)
 • 0,70 x 670 mm, Rheinzink PP blaugrau (modrošedá patina)
 • 0,70 x 1000 mm, Rheinzink PP blaugrau (modrošedá patina)
 • 0,70 x 670 mm, Rheinzink PP schiefergrau (břidlicově šedá patina)
 • 0,70 x 1000 mm, Rheinzink PP schiefergrau (břidlicově šedá patina)

Nabídka titanzinkových plechů NedZinK

V roce 1892 založila belgická rodina Dorových v Budel-Dorpleinu v nizozemské provincii Severní Brabantsko společnost „Kempensche Zink Maatschappij“ KZM a v roce 1970 se Billiton stal součástí skupiny Royal Shell. Zahájení výroby titanzinku (z tepelného na elektrolytický proces 99,995 %) proběhlo v roce 1973.

V roce 1995 byla výroba titanzinku prodána přední mezinárodní holdingové společnosti „Koramic Investment Group“, načež byl název závodu změněn na „NedZink BV“. Na začátku roku 2018 byla podepsána smlouva o společném podniku mezi společností Koramic a řeckou společností ElvalHalcor, na jejímž základě společnost ElvalHalcor získává podíl ve společnosti NedZink BV prostřednictvím navýšení kapitálu. Společnosti ElvalHalcor a Koramic spojují své síly ve společnosti NedZink na základě 50% / 50% kontroly. Výroba stále probíhá v holandském Budel-Dorpleinu. Prodejní kanceláře se nacházejí v Nizozemsku, Belgii a Německu.

Vzorníky

NedZink NATUREL

NedZink NATUREL je trvanlivý, estetický a bezúdržbový stavební materiál, který je v průběhu let v důsledku působení povětrnostních vlivů stále žádanější. Na povrchu se časem vytvoří přirozená vrstva patiny. Díky této vlastnosti se materiál NedZink NATUREL využívá zejména tam, kde je vyžadován přirozený a svěží vzhled a zároveň hospodárnost a dlouhá životnost.

NedZink NEO

„NedZink NEO je předzvětralý titan zinek s matným, jemným kartáčovaným povrchem v šedo minerálním odstínu.

Rovnoměrný šedo minerální povrch NedZink NEO vzniká po chemické povrchové úpravě po válcování. Nejedná se o lakovaný povrch. Struktura a složení patinované vrstvy je v přirozeném stavu vytvářena vnějšími vlivy počasí. V tomto případě je vytvořena průmyslově, kde přírodní vlastnosti titanzinku jsou plně zachovány.

Pokud dáváte přednost šedo-modrému povrchu, doporučujeme NedZink NEO.“

NedZink NOVA

NedZink NOVA je předpatinovaný titanzinek s matným, jemně broušeným povrchem přirozené, středně šedé barvy.

Jednotný středně šedý povrch materiálu NedZink NOVA vzniká chemickým ošetřením povrchu, které navazuje na proces válcování. Patinace se neprovádí nanášením povrchové vrstvy ani lakováním. Struktura a složení patiny, která obvykle vzniká působením povětrnostních vlivů, je simulována, a tudíž zůstávají zachovány přirozené vlastnosti titanzinku.

Dáváte-li přednost přirozenému šedému povrchu, pak doporučujeme NedZink NOVA.

NedZink NOIR

NedZink NOIR je předpatinovaný titanzinek v antracitově černé barvě.

NedZink NOIR vzniká chemickým ošetřením povrchu, které navazuje na proces lesklého válcování. Všechny charakteristické vlastnosti titanzinku zůstávají plně zachovány. NedZink NOIR je vedle materiálu NedZink NOVA druhou barevnou variantou předpatinovaného titanzinku.

Dáváte-li od samotného začátku přednost tmavému povrchu, pak doporučujeme NedZink NOIR.

Plechy v tabulích

 • 0,6x1000x2000 mm – NedZink NATURAL
 • 0,7x1000x2000 mm – NedZink NATURAL, NedZink NEO, NedZink NOVA, NedZink NOIR
 • 0,8x1000x2000 mm – NedZink NATURAL, NedZink NEO, NedZink NOVA, NedZink NOIR

Plechy ve svitku

 • 0,6×670 mm – NedZink NATURAL
 • 0,6×1000 mm – NedZink NATURAL
 • 0,7×670 mm – NedZink NATURAL, NedZink NEO, NedZink NOVA, NedZink NOIR
 • 0,7×1000 mm – NedZink NATURAL, NedZink NEO, NedZink NOVA, NedZink NOIR
 • 0,8×670 mm – NedZink NATURAL, NedZink NEO, NedZink NOVA, NedZink NOIR
 • 0,8×1000 mm – NedZink NATURAL, NedZink NEO, NedZink NOVA, NedZink NOIR